Skip to main content

Juridiskās adreses maiņa

By 14 janvāris, 2024Uzņēmējdarbība
juridiskās adreses maiņa

Uzņēmuma juridiskās adreses maiņa ir iespējama, pareizi sagatavojot un iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus Uzņēmumu reģistrā. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet visu par šo tēmu, lai bez problēmām tiktu galā ar visām formalitātēm un turpinātu nodoties pašam būtiskākajam – Jūsu biznesa attīstībai!

Informācija šajā rakstā regulāri tiek aktualizēta, balstoties uz jaunākajām UR prasībām un likumdošanas izmaiņām. Ja tomēr rodas kādas neskaidrības – droši sazinieties ar mums!

Kas ir juridiskā adrese?

Vienkāršiem vārdiem sakot, uzņēmuma (kapitālsabiedrības) juridiskā adrese ir adrese, uz kuru savus sūtījumus (korespondenci) sūtīs dažādas valsts iestādes, lai sazinātos ar uzņēmuma valdi.

Būtiski atzīmēt, ka likums (Komerclikums) uzliek par pienākumu uzņēmuma valdei būt sasniedzamai šajā adresē. Ja valde ilgstoši nereaģēs uz tai adresētajiem sūtījumiem, piemēram, paziņojumiem vai brīdinājumiem, var tikt uzsākta piespiedu SIA likvidācija, jo tiks pieņemts, ka šī adrese ir fiktīva. Likuma izpratnē kapitālsabiedrība nedrīkst pastāvēt bez juridiskās adreses.

Par juridisko adresi var kalpot tikai tāda, kas pieder noteiktai ēkai vai telpu grupai, piemēram, privātmājai, dzīvoklim vai birojam. Svarīgi, lai īpašumam ir piešķirts kadastra pazīmējums. Tas nozīmē, ka nederēs puspabeigta būve vai pliks zemesgabals ar pastkastīti.

Un, visbeidzot, uzņēmumam ir jābūt tiesībām izmantot šo adresi (pastkastīti) sev domātās korespondences saņemšanai – tās faktiskajam īpašniekam būs jāparaksta speciālu piekrišanu.

Kā nomainīt juridisko adresi?

Adreses nomaiņas process būs līdzīgs tam, ko veicāt, kad dibinājāt savu uzņēmumu. Jums vajadzēs piemeklēt jaunu adresi, saņemt tās īpašnieka piekrišanu, samaksāt valsts nodevu, aizpildīt pieteikuma veidlapu un iesniegt dokumentus Uzņēmumu reģistrā (UR). Tas arī viss – tieši tik vienkārši.

1. Izvēlieties jauno adresi

Pirms izvēlaties jaunu adresi, uzdodiet sev jautājumu – vai plānojat regulāri saņemt uzņēmumam adresētus sūtījumus? Ja plānojat, tad adresi vajadzētu izvelēties tādu, kur būs pieejama pastkastīte korespondences saņemšanai. Ideālā variantā Jums būs arī brīva piekļuve šai pastkastītei un tā atradīsies Jums ģeogrāfiski izdevīgā atrašanās vietā. Ja neplānojat saņemt regulārus sūtījumus, tad pastkastītes esamībai un Jūsu piekļuvei tai ir sekundāra nozīme.

Pirms reģistrējat jauno adresi, pārliecinieties, vai tajā neatrodas vairāk par 10 uzņēmumiem! Tādā gadījumā citu uzņēmumu finanšu grūtības var negatīvi atsaukties (tā tas noteikti būs) uz Jūsu iespējām tālākā nākotnē dibināt jaunus uzņēmumus, saņemt PVN numuru u.tml.

Par juridisko adresi varat izmantot, piemēram, sev vai kādam no valdes locekļiem piederošu īpašumu (tad nevajadzēs aizpildīt piekrišanu). Ja šādu opciju nav, tad varat apjautāties ģimenes locekļiem, draugiem vai paziņām, vai arī apsvērt juridiskās adreses nomas iespējas:

juridiskās adreses noma

Juridiskās adreses noma

Piesakieties mūsu pakalpojumam “virtuālais birojs” un tieciet pie jaunas juridiskās adreses savam uzņēmumam vienas dienas laikā! Pakalpojuma maksa sākot tikai no € 15.00 mēnesī.

SKATĪT ADREŠU PIEDĀVĀJUMU

2. Apmaksājiet valsts nodevu

Ja dokumentus plānojat iesniegt elektroniski, tad valsts nodeva tiks automātiski aprēķināta UR sistēmā – dokumentu iesniegšanas procesā. Turpat arī varēsiet pieslēgties ar internetbanku un to apmaksāt.

Ja dokumentus plānojat sūtīt pa pastu, tad 2 dienas pirms plānotās dokumentu nosūtīšanas UR Jums būs jāveic valsts nodevas apmaksu 20 eiro apmērā. To no uzņēmuma konta ir pārskaitīsiet uz:

Valsts kase
Reģ. Nr. 90000050138
Konts: LV84TREL1060190913200
Maksājuma mērķis: Valsts nodeva par juridiskās adreses maiņu

3. Iesniedziet dokumentus

Pēc tam, kad esat sagatavojuši un aizpildījuši visus nepieciešamos dokumentus, varat tos iesniegt Uzņēmumu reģistram (UR) 2 veidos. Pirmais veids – sūtot pa pastu. Otrais veids – iesniedzot elektroniski.

Pirmais veids no izmaksu viedokļa būs dārgāks un laikietilpīgāks, jo būs jāizprintē dokumentus, fiziski tos jāparaksta, jāsedz pasta izdevumi u.tml. Otrais veids ir nesalīdzināmi lētāks un ātrāks, bet vienīgais priekšnosacījums ir eParaksta izmantošana no visu iesaistīto cilvēku puses. Ja kādam no jums nav pieejams eParaksts, bet ir pieejama Smart-ID aplikācija, varat izmantot elektroniskās parakstīšanās platformu Dokobit parakstu veikšanai bez maksas.

Pēc dokumentu iesniegšanas UR Jums sniegs atbildi 1 līdz 3 darbadienu laikā. Ja viss būs kārtībā – juridiskās adreses maiņa (ieraksts pie Jūsu uzņēmuma Komercreģistrā) notiks veiksmīgi.

Nepieciešamie dokumenti

Lai nomainītu Jūsu uzņēmuma adresi būs jāsagatavo tikai 2-3 vienkāršus dokumentus. Vienīgās neskaidrības Jums varētu rasties pie KR18 veidlapas, taču, ja tiksiet pie šī dokumenta parauga, tad tā pareiza aizpildīšana būs sekunžu jautājums. Līdzīgi ar īpašnieka piekrišanu.

juridiskās adreses maiņas dokumenti

Sagatavosim Jūsu dokumentus!

Taupiet savu laiku un uzticieties profesionāļiem! Mēs sagatavosim visus Jūsu uzņēmuma adreses maiņai nepieciešamos dokumentus un palīdzēsim ar to iesniegšanu. Cena tikai no € 17.50!

APSKATĪT PIEDĀVĀJUMU

Adreses īpašnieka piekrišana

Jums būs jāsāk tieši ar šo dokumentu, un tikai tad, kad tas ir sagatavots, varat ķerties pie pārējiem. Tajā norādīsiet jauno adresi (pilnu – tādu, kāda tā ir atrodama Valsts adrešu reģistrā), tostarp, šī īpašuma kadastra numuru (arī to atradīsiet Valsts adrešu reģistrā). Jums būs jānorāda arī īpašnieka vārds, uzvārds, personas kods un tekstuāla piekrišana, ka šis cilvēks piekrīt Jūsu uzņēmuma (nosaukums, Reģ.Nr.) reģistrācijai viņam piederošā īpašumā. Visbeidzot, norādīsiet dokumenta sastādīšanas vietu un datumu, un īpašnieks varēs to parakstīt. Ja gadījumā šis īpašums pieder Jums, tad piekrišana nav nepieciešama.

KR18 pieteikuma veidlapa

Ļoti apjomīga, UR sastādīta veidlapa, kas aptver ne tikai ar juridiskās adreses maiņu, bet pilnīgi jebkuru SIA izmaiņu saistītus jautājumus. Attiecīgi, nepieredzējušu vērotāju šīs veidlapas sākotnējais izskats var mulsināt, jo tā satur ļoti daudz nevajadzīgu un lieku sadaļu (šajā izmaiņu kontekstā). Norādīsiet uzņēmuma nosaukumu, reģistrācijas numuru, atzīmēsiet vēlamās izmaiņas, norādīsiet jauno uzņēmuma juridisko adresi un atzīmēsiet visus pievienojamos dokumentus. Noslēgumā veidlapu paraksta uzņēmuma valdes loceklis (ja ir tiesības uzņēmumu pārstāvēt katram atsevišķi).

Bankas maksājuma izdruka

Uzreiz pēc tam, kad būsiet veikuši valsts nodevas apmaksu sava uzņēmuma internetbankā, varēsiet lejupielādēt šī maksājuma uzdevumu. To pievienosiet nosūtāmajiem dokumentiem. Ja dokumentus plānojat iesniegt elektroniski, šis dokuments nebūs nepieciešams.